Menu

Mazury Challenge 2018 już 12-14 styczeń

 • Jak co roku rzucamy wyzwanie zimie

  To już szósta edycja Mazury Challenge czyli Wyzwanie zima – zimowego obozu o charakterze szkoły przetrwania. Z założenia program przygotowuje uczestników do zimowej wyprawy autami 4×4, ale jego charakter pozwala na udział każdemu, kto chce się zmierzyć z chłodem i sobą. Giżycko, serce mazur, w bliskości polskiego bieguna zimna, tradycyjnie ugości nas nad jeziorem Kisajno.

  Makaron i Laska w aucie terenowym

  Jak jeździ auto terenowe i jak wyciągnąć je z opresji, szczególnie w zimę? To oczywiście działka pasjonatów i zawodowców, którzy przed uczestnikami odsłonią arkana prawdziwego off-road. W tej edycji Mazury Challenge, obok Moniki Lasek stanie Sławek Makaruk m.in. lider polskiego Camel Trophy.

  Będzie się od kogo uczyć, a wieczorna prelekcja Sławka o podróżach z pewnością pobudzi wyobraźnię i zachęci do podróży.

  Pomóżmy sobie nawzajem

  Czyli ratownictwo na wyprawie, przekazane w sposób empiryczny. Taby każdy w zespole potrafił udzielić podstawowej pomocy. Rzecz w mojej opinii niezmiernie ważna, żeby każdy potrafił zadbać o pozostałych. Raz, że podnosi to morale zespołu, dwa, że w sytuacji krytycznej zawsze znajdzie się ktoś kto mi pomoże.. CSU Medaid  i CHr M.A.S.H. jak co roku pomogą nam odtworzyć dramatyczne sytuacje i aktywnie przeszkolić podróżników. Dym, sztuczna krew, race, wrzaski i potrzaski – takie akcje się pamięta.

  Zimowe przetrwanie

  Śpimy we własnych namiotach i śpiworach, więc uczestniczyć w obozie mogą tylko osoby posiadające swój ekwipunek. Znacznym ułatwieniem jest to, że obóz jest stacjonarny, więc nie ma limitu koców, które można ze sobą zabrać. Z pewnością przyda się ręcznik i ubranie na zmianę, bo dla chętnych, jak co roku, próba lodu, czyli wejście i wyjście z przerębla.

  Jak się zapisać?

  Ponieważ Mazury Challenge to inicjatywa oddolna, to zrzucamy się na koszty organizacji obozu, dojazd, wikt i opierunek dla instruktorów, toitoia, koszty pirotechniki i atykułów szkoleniowych – niby nic, ale zebrane do kupy stanowi wydatek. 

  Mamy 12 miejsc w obozie, zapisy: Łukasz ltulej@gmail.com 

  Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on VKShare on Tumblr
 • sprzęt turystyczny

  Zapisz