Menu

W lasach wszystko mi wolno …

 • IMG_3306W niedzielę 13 Września 2015 odbyła się zorganizowana przez Portal SURVIVALL.PL konferencja „Razem dla polskiego survivalu, bushcraftu i preppingu”
  Redaktorowi Naczelnemu Portalu Witkowi Rajchertowi udała się trudna sztuka zebrania w jednym miejscu i czasie wielu ciekawych ludzi, których łączy wspólna pasja. Cieszy mnie że mogliśmy w wolnym czasie spotkać się i porozmawiać o istotnych sprawach.IMG_3309 Głównym punktem programu były wystąpienia przedstawicieli Lasów Państwowych, Kampinoskiego Parku Narodowego oraz Ratownika GOPRu.

  Myślę, że większość osób z niecierpliwieniem czekała na te osoby aby móc posłuchać i zadać pytania związane z działaniami w lasach.
  Pan Adam Gomułka z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych, przybliżył przepisy oraz sprawy istotne dla osób przebywających i działających na terenach lasów państwowych.

  IMG_3314W sumie nic więcej niż ustawach ale podane w miły przyjemny i zrozumiały sposób. Pan Adam również przedstawił możliwości i formalności związane z organizacją. Miałem okazję również zadać kilka pytań w trakcie przerwy, otrzymałem odpowiedzi, które napawają optymizmem. Kolejnym prelegentem był strażnik Pan Wojciech Różański przedstawiciel z Kampinoskiego Parku Narodowego.

  IMG_3320Hmm chciałbym napisać coś optymistycznego, choć patrząc na to jakie zachowania „turystów” widzę w KPN to i tak strażnicy mają dużą wyrozumiałość w stosunku do obowiązujących przepisów. W sumie po zauważalnych działaniach zarządców parku widać, że park zmienia się pozytywnie, powstają nowe kładki i infrastruktura. Niestety przepisy dotyczące parków i rezerwatów są nieustępliwe.

  IMG_3324W sumie po kilku minutach rozmowy, widać szanse na otwarcie kilku furtek. Trzecim mówcą był Maciej Ignatowicz z GOPR, który wyjaśnił co działa a co nie działa oraz jak się zachowywać przy wzywaniu pomocy, w krótkich słowach potwierdził to co wiemy, i co faktycznie działa.    

   

   IMG_3326

  IMG_3327

  IMG_3331

  IMG_3362

  Po dłuższej przerwie mieliśmy czas na nasze prezentacje – wystąpili SPSS – Mariusz Zawadzki i Krzysztof Kwiatkowski Centrum Naukowo Biznesowe Feniks s.c. ZielonaStrona – Remigiusz Romaniuk Serrator Team – Maciej Tracz Universal Survival – Artur Pranga i Jakub Dorosz Stowarzyszenia Black Fox Survival – Patryk Rosin Człowiek z Buszu – Konrad Busza Bushcraftowy.pl – Marcin Surowiec IMG_3405

  IMG_3410

  IMG_3416

  IMG_3430

  IMG_3442

  IMG_3443

  IMG_3448

  IMG_3455

  IMG_3474

  IMG_3479

  IMG_3490

  IMG_3499

  IMG_3506 

   

  IMG_3507  Na sam koniec rozstrzygnięto konkursy i rozdano nagrody od patronów i sponsorów. Podsumowując i nawiązując do tematu wpisu W lasach wszystko mi wolno w graniach obowiązującego prawa, tyle i aż tyle, a jeśli nie wiesz czy można warto zadzwonić, napisać do jednostki nadzorującej dany teren. Sporo ciekawych informacji zostało odświeżonych, a co najważniejsze znów mogliśmy się spotkać w tak licznym gronie.

  IMG_3511Cieszy mnie również frekwencja na konferencji gdyż tak liczne grono może sprzyjać bliższej współpracy w działaniach.

   

   

  Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on VKShare on Tumblr
 • sprzęt turystyczny

  Zapisz